Balıkesir Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Balıkesir Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BALIKESİR'DE ÖLEN KARŞIYAKA TARAFTARI ÖZGÜR SOYLU'NUN CENAZESİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ

YazarMesaj
fenr_17
Admin
fenr_17

BALIKESİR'DE ÖLEN KARŞIYAKA TARAFTARI ÖZGÜR SOYLU'NUN CENAZESİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ Empty
MesajKonu: BALIKESİR'DE ÖLEN KARŞIYAKA TARAFTARI ÖZGÜR SOYLU'NUN CENAZESİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ   BALIKESİR'DE ÖLEN KARŞIYAKA TARAFTARI ÖZGÜR SOYLU'NUN CENAZESİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 10:01 pm

Beko Basketbol Ligi'ndeki Banvitspor-pınar Karşıyaka Müsabakasını İzlemeye Giderken Balıkesir'deki Petrol İstasyonunda Çıkan Silahlı Kavgada Hayatını Kaybeden Karşıyaka Taraftarı Özgür Soylu'nun (21) Cenazesi İzmir'in Karşıyaka İlçesine Gönderildi.

Beko Basketbol Ligi'ndeki Banvitspor-Pınar Karşıyaka müsabakasını izlemeye giderken Balıkesir'deki petrol istasyonunda çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Karşıyaka taraftarı Özgür Soylu'nun (21) cenazesi İzmir'in Karşıyaka ilçesine gönderildi.
Banvitspor-Pınar Karşıyaka maçı için Balıkesir'e giden ve burada bir petrol istasyonunda çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Özgür Soylu'nun cenazesi Bursa Adli Tıp morgundan babası Sabri Soylu ve yakınları tarafından alınarak İzmir'e götürüldü. Oğlunun cenazesini almak için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gelen baba Sabri Soylu, oğlunun tabutuna sarılarak "Özgür'üm bana 'Baba maça gidip geleceğim' dedin, bana böyle mi gelecektin. Ben şimdi annene ne söylerim. Benim karşıma böyle mi gelecektin" şeklinde ağladı.

Baba Sabri Soylu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 21 yaşındaki oğlunun spor terörüne kurban gittiğini belirterek, çok üzgün olduğunu söyledi. Ağlayarak gazetecilerin sorularını cevaplayan Sabri Soylu, konuşmakta güçlük çekerek şunları söyledi: ''Oğlum spor terörüne kurban gitti. Oğlum, karıncayı incitmeyen çok iyi bir çocuktu. Karşıyaka'nın Diyarbakır ile bugün yapacağı maç, pazar günü oynansaydı oğlum Balıkesir'e gitmeyecekti ve onu kaybetmeyecektik. Oğlum hayat dolu biriydi. Spor akademisini yeni kazanmıştı. Söyleyecek fazla bir şeyim yok. Çok üzgünüz. Çocuğumu kaybettim.''

Bursa Adli Tıp Kurumu morgunda işlemleri tamamlanan Özgür Soylu'nun cenazesini almaya baba Sabri Soylu, dayısı Haydar Soylu, akrabaları, arkadaşları ve çok sayıda Karşıyaka taraftarları geldi. Oğlunun tabutu adli tıp kurumundan çıkarılıp cenaze arabasına konulurken, fenalık geçiren baba Sabri Soylu, tabuta sarılarak; ''Oğlum, seni böyle mi karşılayacaktım? 'Maça gidip geleceğim' demiştin. Böyle mi gelecektin yanıma'' diyerek ağıt yaktı. Ben şimdi annene ne söylerim." şeklinde ağıtlar yaktı. Olay yerinde bulunan yakınları ise baba Soylu'yu tabuttan güçlükle ayırdı. Cenaze aracında önde oturmayı kabul etmeyen baba Sabri Soylu, ''Oğlumun yanında durmak istemiyorum'' diyerek araçta tabutun olduğu bölüme geçti. Araca binerek yine tabuta sarılan baba Soylu, "Koçum benim, beraber yolculuk yapacağız. Ben seni böyle mi eve götüreceğim." şeklinde ağıtlar yakmaya devam etti. Bu sırada olay yerine gelen Özgür Soylu'nun akraba ve arkadaşları da fenalık gçirerek göz yaşlarına boğuldu.
http://www.mr-clap.tr.gg

BALIKESİR'DE ÖLEN KARŞIYAKA TARAFTARI ÖZGÜR SOYLU'NUN CENAZESİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ
1 sayfadaki 1 sayfası